Programma Inspiratiedag 2025

Op zondag 14 september organiseren wij onze Inspiratiedag. Een overzicht van het programma vindt u hieronder.

11:00 – 16:00 uur Ieder half uur een rondleiding
11:00 – 16:00 uur Inspiratiemarkt & Expositie
11:00 uur Demonstratie uitvaart door Charon Uitvaartbegeleiding
13:00 uur Demonstratie uitvaart door De Uitvaartwens
15:00 uur Demonstratie uitvaart door Uitvaartverzorging Pieter Dekker
16:00 uur Einde

In de schuur

Expositie
In de grote schuur bij de natuurbegraafplaats kunt u diverse rouwkisten, manden en wades bekijken die gebruikt kunnen worden op een natuurbegraafplaats. Er staan diverse afbreekbare urnen tentoongesteld. Er is meer keuze dan u denkt!

Inspiratiemarkt
Ook is in de schuur de Inspiratiemarkt te vinden. U kunt hier van alles vinden wat te maken heeft met afscheid nemen in de breedste zin van het woord. De lijst met deelnemers vindt u hier.

 

Buiten

Buiten is van alles te zien en te beleven. Geniet onder de tent van een kopje koffie of thee met een stukje Hemelse Brownie terwijl u luistert naar de pianomuziek en zang van Jorim de Kroon.

Mocht u een beetje trek krijgen, ga dan op de geur van versgebakken poffertjes af. De Mevrouw van de Poffertjes trakteert u namens ons de hele dag op de heerlijkste poffertjes.

Bij de parkeerplaats kunt u de mooiste foto’s zien van de reizende fotoexpositie “Waar liefde en natuur samenkomen”.

Carla Verwer nodigt u van harte uit om samen met haar een potlood in de hand te nemen en wat gedachteloos te schetsen. De mooiste dingen ontstaan hieruit..

Rondleidingen

Tijdens de open dag geven we doorlopend rondleidingen. Een gids neemt u mee langs de verschillende plekken op de natuurbegraafplaats.

Voor mensen die niet in groepsverband de begraafplaats willen bekijken hebben wij een prima alternatief: de zelfstandige rondleiding. Bij het ontvangsthuis kunt u een route meekrijgen met tekst en uitleg over de natuurbegraafplaats. Heeft u na afloop nog steeds vragen? Wij staan voor u klaar om al uw vragen te beantwoorden.

De rondleidingen op deze dag zijn helaas niet geschikt voor bezoekers die slecht ter been zijn. Wij hebben slechts beperkte capaciteit in onze e-car. Wilt u zeker zijn van een rondleiding met e-car, maak dan een afspraak om op een andere datum langs te komen. Dan hebben we alle tijd voor u.

Demonstraties

We krijgen veel vragen over hoe een natuurbegrafenis in z’n werk gaat. Daarom verzorgen drie uitvaartleiders uit de regio een demonstratie zodat u kunt ervaren hoe een begrafenis bij ons kan gaan. Om 11.00 uur, 13.00 uur en 15.00 uur kunt u dit meemaken.

Troosthartjes & steentjes

Op onze Inspiratiedag bieden wij u de gelegenheid om een dierbare overledene te herdenken. Er liggen houten hartjes voor u klaar waarop u een naam of enkele woorden kunt schrijven. Deze hartjes hangen wij tussen de bomen op. Er zijn ook herinneringssteentjes die u kunt beschilderen.