Moederdag onder de Moedermaan
12 mei – Moederdag.
Dit jaar valt ze samen met de volle maan. Geen toeval, lijkt het, want deze maan draagt vele namen: Grasmaan, Bloemmaan… of toepasselijker nog: de Moedermaan.
In de natuur is het een tijd van overvloed en belofte. Overal zie je tekenen van vruchtbaarheid en groei. De Meidoorn, koningin van deze tijd, staat in volle bloei. Haar witte bloesems tooien de struiken als kleine sterren en lokken talloze insecten met hun zoete geur. Ze wordt niet voor niets hartenkruid genoemd — haar kracht ligt in het verzachten en versterken van het hart. Ze helpt bij onrust, ondersteunt de bloedsomloop… en ja, ook bij hartzeer.
Want hoe pijnlijk kan Moederdag zijn als jouw moeder er niet meer is? Als de bloei om je heen alleen maar de leegte onderstreept die je in jezelf voelt? Als jij door deze dag moet zonder haar stem, haar handen, haar lach? Op Geestmerloo willen we op deze dag ruimte maken voor al die gevoelens. Voor wie viert, voor wie mist. We nodigen je uit om een bloem in de bloemenband te steken – een cadeau aan haar.
En dan, als cadeau aan jezelf: kom een kopje Meidoornbloesemthee drinken op ons terras, met iets lekkers erbij. Laat de geur, de smaak, de rust misschien een klein beetje verzachting brengen. Laat de natuur voor even voor je zorgen. Laat jouw hart zich herinneren – en helen.
Lees er meer over in onze agenda.
Geplaatst in Activiteiten, Alle berichten, Geestmerloo, Natuur